fbpx
29.8 C
Skopje

Милошоски: Бомба е пронајдена во домот на моите родители

АКТУЕЛНО

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски на својот ФБ профил напиша статус во кој обзнани дека била пронајдена бомба во куќата на неговите родители во село Ижиште. 

После избориве, криминално-политичкото подземје кое се инспирира од “бомбите на мадатарот за Живот”, почна да поставува вистински бомби со закани по живот кон неистомислениците!

• Вчера вечер во с. Ижиште, околу 22 часот, екипи на МВР крим техника од М.Брод, Прилеп и анти-тероризам од Скопје успешно демонтирале бомба на задната врата во куќата на Татко ми, кукавички поставена со цел да ги убие или рани моите родители. Имале среќа и Божја рака врз нив, и Татко ми и Мајка ми, што не турнале посилно кога отварале, а откако тој видел за што се работи, уредно пријавил. Очекувам сторителите да бидат пронајдени од надлежните органи.

• Заканата кон Татко ми ја сметам за индиректна закана и притисок кон мене, поврзана со мојата политичка активност и мислење. Но, нема потклекнување, ниту повлекување. Борбата, со демократија, со говор, со став, со патриотизам за Татковината, ќе продолжи со несмален ентузијазам!
А за крими-политичкото подземје, една порака, не бидете удбашки кукавици, оставете ги на мира нашите стари, нашите жени и деца!
Да живее Македонија!

После избориве, криминално-политичкото подземје кое се инспирира од "бомбите на мадатарот за Живот", почна да поставува…

Posted by Antonio Milososki on Sunday, May 14, 2017

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -