fbpx
19.8 C
Skopje

Џафери на средба со досегашните собраниски спикери – Вељаноски не беше присутен

АКТУЕЛНО

Новоизбраниот претседател на Собранието, Талат Џафери, денеска одржа со поранешните претседатели на македонскиот Парламент. Џафери ги повикал сите досегашни собраниски спикери, но на средбата присуствувале Стојан Андов, Тито Петковски и Никола Поповски.

На средбата требало да присуствуваат и Љубиша Георгиевски, Саво Климовски и Трајко Вељаноски. Тие образложиле дека не можат да присуствуваат поради неодложни обврски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -