35.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

Ердоган во Вашингтон на средба со американскиот претседател Доналд Трамп

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган денеска пристигна во Вашингтон, каде денеска е предвидено да се сретне со американскиот претседател Доналд Трамп.

Ердоган беше пречекан од група луѓе, кои развиорија турско знаме и го извикуваа неговото име на мал собир во близина на Белата куќа. Пречекот на Ердоган беше организиран од турско-американскиот национален комитет.

За денеска во Вашингтон е најавен и собир на противниците на Ердоган.

поврзани објави

Последни објави