fbpx
33.8 C
Skopje

Неделковски: Борис Трајковски и Ѓорге Иванов се предавници на ВМРО во современа Македонија

АКТУЕЛНО

Новинарот Миленко Неделковски, изреволтиран што Претседателот Иванов му го предаде мандатот за состав на Влада на Зоран Заев на својот фБ профил напиша дека сега има основана причина да се искрши канцеларијата на Иванов. Тој исто така вели дека заедно со Претседателот Трајковски биле предавници на ВМРО во современа Македонија.

Е сега има основана причина да се здроби канцеларијата на “Рекорд”.
Торко еден, луѓето што протестираа два-и-пол месеци секој ден застануваа да се поклонат пред твојот офис. Ти вака им се реваншираше!!!

Мене ти и твојата Соросоидна улога ми бевте јасни одамна, но еве сега се разгологази пред целиот народ.

Она што не го сакаше – го постигна. Да се изедначиш со Борис Трајковски.
ВМРО во современа Македонија имаше двајца претседатели. Обата предавници.
Историски факт, напиша Неделковски на својот Фејсбук профил.

Е сега има основана причина да се здроби канцеларијата на "Рекорд".Торко еден, луѓето што протестираа два-и-пол месеци…

Posted by Миленко Неделковски on Wednesday, May 17, 2017

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -