fbpx
28.8 C
Skopje

ФОТО: Навивачите на Шкендија извадија албански знамиња и извикуваат „Илирида, Илирида“

АКТУЕЛНО

ФОТО: Gol.mk

По деведесет минути без голови во Струмица на натпреварот помеѓу Пелистер и Шкендија.

На почетокот на второто полувреме од натпреварот од финалето на Купот меѓу Пелистер и Шкендија кој се игра во Струмица, навивачите на Шкендија направи извадија албански знамиња и почнаа да извикуваат „Илирида, Илирида.

Тоа доведе до инциденти при што натпреварот беше прекинат и беше доведено во прашање неговото продолжување. Во моментов навивачките групи се во исчекување на пенали за конечен победник на натпреварот помеѓу Пелистер и Шкендија.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -