fbpx
28.8 C
Skopje

Кочан нема да заврши зад решетки, дал гаранција од милион евра

АКТУЕЛНО

Како што дознава Макфакс, судот определил мерка да му биде одземен пасошот на Сеад Кочан, а тој понудил гаранција од еден милион евра. Ваква одлука донесе судијката на претходна постапка Даниела Димовска, по одлуката на Врховниот суд со кој се укинаа решенијата на Кривичниот суд и на Апелација.

Судија на претходна постапка не му определи мерка притвор на осомничениот бизнисмен Сеад Кочан, во истрагата за случајот „Труст“.

СЈО на оваа одлука може да поднесе приговор.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -