fbpx
19.8 C
Skopje

Портпаролот на Белата куќа ќе добие отказ поради Меланија Трамп?

АКТУЕЛНО

Првата дама на САД Меланија Трамп изјави дека портпаролот на Белата куќа Шон Спаисер и неговиот тим не вложуваат доволно напори за заштита на државниот врв во центарот на скандалите, поттикнат токму од медиумите.

Изданието Politico го  цитира советникот на Доналд Трамп, кој е во постојан контакт со него, и според кој “таа е многу загрижена дека Спаисер ја извршува работата лошо и  дека тие (неговиот тим) не преземаат активни мерки за заштита на претседателот”, пишува американските медиуми.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -