fbpx
17.8 C
Skopje

Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтер го погоди Мексико

АКТУЕЛНО

Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала синоќа го погоди југозападниот дел на Мексико.

Епицентарот на земјотресот е регистриран на 52 километри северозападно од Синталапе, соопшти Американскиот геолошки завод.

Мексиканското Министерство за внатешни работи наведе дека нема податоци за повредени лица или материјални штети.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -