fbpx
24.8 C
Skopje

8 годишно дете меѓу жртвите во Манчестер, 15 луѓе се водат за исчезнати

АКТУЕЛНО

8 годишната Сафи Роуд Русос е една од 22 загинати во вчерашниот атентат во Манчестер, соопшти Гардијан.

Таа била на концерт заедно со својата мајка Лиза Русос и нејзината поголема сестра Ашли Бромуич, која исто така настрадала односно е повредена и се наоѓа во болница.

Весникот „Деили телеграф“ соопшти, дека 15 луѓе се водат за исчезнати.
8 годишната Русос не е единственото дете кое настрадала во нападот, меѓу повредените има и други 15-16 годишни деца.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -