fbpx
16.8 C
Skopje

Трамп: Северна Кореја е светски проблем и тој ќе биде решен

АКТУЕЛНО

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска, за време на состанокот со јапонскиот премиер Шинѕо Абе, дека Северна Кореја е „голем проблем“, но ќе биде решен“.

Тоа е голем проблем, тоа е светски проблем и тој ќе биде решен. Во некој момент тој ќе биде решен. Можете да се обложите на тоа, рече Трамп во текот на билатералниот состанок со Абе во сицилијанскиот град Таормини.

Трамп тоа го изјави на Самитот на Г-7 кој ќе се одржи подоцна денеска на Сицилија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -