fbpx
17.8 C
Skopje

Кремљ одбива средба меѓу Трамп и Путин во блиска иднина

АКТУЕЛНО

Не се планира средба меѓу Трамп и Путин во блиска иднина. Ова го изјави портпаролот на рускиот државен врв Димитриј Песков во одговор на прашањето дали е можно да се оствари една таква средба.

Не е планирана никаква средба, кажа претставникот на Кремљ. Како може да се сретнат? праша тој, посочувајќи дека претседателите на САД и Русија ќе се наоѓаат на различни страни.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -