fbpx
35.8 C
Skopje

Црвенковски со честитка до Заев за новата влада на Република Македонија

АКТУЕЛНО

Поранешниот претседател на СДСМ Бранко Црвенковски присуствува на денешниот конгрес на СДСМ. Црвенковски беше пречекан од лидерот на СДСМ, Зоран Заев и актуелното раководство на СДСМ. Црвенковски му ја честиташе новата влада на претседателот на СДСМ, Зоран Заев.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -