fbpx
36.8 C
Skopje

Неуспешни преговорите, Беса останува опозициска партија

АКТУЕЛНО

„Известуваме, во врска со преговорите со партијата БЕСА, дека покрај тоа што се согласивме дека ја споделуваме определбата за итни реформи за демократски и европски развој на Македонија, за одреден дел прашања не постигнавме договор.

Оставаме отворени врати за соработка околу поддршка на реформите што престојат во Република Македонија, како и за се друго од заеднички интерес за сите граѓани на нашата земја“, соопштија од СДСМ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -