fbpx
24.8 C
Skopje

(ВИДЕО) Новинарите го бркаат Мукоски: Еднаш ви дадов изјава и не давам повторно!

АКТУЕЛНО

Погледнете ја реакцијата на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Крсто Мукоски, на новинарските прашања за неговото учество во крвавиот четврток, во однос на објавените снимки од безбедносните камери во Собранието на кои се гледа како ги отвара вратите за демонстрантите кои потоа тепаа пратеници во законодавниот дом.

https://www.youtube.com/watch?v=sKxBwRMa9Pc

Видео: ТВ 21

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -