fbpx
15.8 C
Skopje

Ристова – Астеруд: Ахмети ќе ја внесува Македонија во НАТО и ЕУ без ниту една жена од ДУИ за министерка

АКТУЕЛНО

И, ете така, Али Ахмети ќе ја внесува Македонија во НАТО и ЕУ, кои од уста не ги вади, без жените Албанки, поточно,без ниту една жена од ДУИ за министерка, пишува на својот ФБ профил поранешната пратеничка од СДСМ и Универзитетска Професорка Каролина Ристова – Астеруд.

Од шест места во владата, ниту една, камоли две-три, па некако да го креневме општиот „рекорд“ од 4 на барем 5! Тоа е тој европски идентитет, онака, во ум, душа и срце, во најдестилираната форма. Не дека СДСМ и другите се многу понапред и дека се претегнале. Толку од реформскиот дух во тој дел, а сепак многу, многу индикативен! МЕГАРАЗОЧАРАНА!

И, ете така, Али Ахмети ќе ја внесува Македонија во НАТО и ЕУ, кои од уста не ги вади, без жените Албанки, поточно,без …

Posted by Karolina Ristova-Aasterud on Sunday, May 28, 2017

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -