fbpx
28.8 C
Skopje

Тодоров поднесе оставка на функцијата пратеник, ќе работи како АДВОКАТ

АКТУЕЛНО

Техничкиот министер за здравство и пратеник од партијата ВМРО-ДПМНЕ преку неговиот Фејсбук профил соопшти дека ќе си поднесе оставка од функцијата пратеник во македонското Собрание.

– Имајќи во предвид дека планирам во иднина повеќе да се посветам на мојата основна професија како адвокат, како и да можам да дадам поголем придонес во партиските активности, дозволете ми да Ве информирам дека одлучив да поднесам оставка на функцијата пратеник во Собранието на Република Македонија, напиша Тодоров.

Почитувани,имајќи во предвид дека планирам во иднина повеќе да се посветам на мојата основна професија како адвокат,…

Posted by Никола Тодоров on Monday, May 29, 2017

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -