fbpx
29.8 C
Skopje

Дескоска: Оваа година екстерно тестирање нема да има!

АКТУЕЛНО

Првиот чекор во образованието го правиме со тоа што утре на дневен ред на седницата на Собранието ќе се најдат три закони со кои ќе биде укинато екстерното тестирање во основните и средните училишта, рече идната министерка за образование Рената Дескоска.

Сакам да упатам порака до учениците и нивните родители – оваа година екстерно тестирање нема да има!

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -