fbpx
18.8 C
Skopje

ВИДЕО: Стојне Николова го промовираше новиот спот за песната „Ајде Македонијо“

АКТУЕЛНО

Младата македонска фолк пејачка Стојне Николова продолжува со успех да ја гради својата музичка кариера. Најново во нејзиниот репертоар е песна со фолк тема и патриотска содржина насловена како „Ајде Македонијо“.

Музиката и текстот се на саксофонистот Јане Рафаиловски, кој се појавува заедно со Стојне во видеоспотот. Aранжманот е на нејзиниот постојан музички придружник, клавијатуристот Бобан Мојсовски, додека песната е снимена и продуцирана во студиото „Анастасија“.

Видеото го изработи „Арт студио“, истото e снимано на неколку прекрасни локации низ Македонија, како крстот на Водно, Мавровското езеро и локалитетот Кокино.

Во продолжение следи нејзиниот видео запис:

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -