fbpx
16.8 C
Skopje

Груевски од собраниската говорница за последен пат

АКТУЕЛНО

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, по 23 часот ќе се обрати од собраниската говорница. Тоа ќе биде последно обраќање на Груевски, пред ВМРО-ДПМНЕ да замине во опозиција.

До 00:00 часот треба да се изгласа новиот владин кабинет на чело со лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -