fbpx
24.8 C
Skopje

Ирска доби премиер – хомосексуалец!

АКТУЕЛНО

38. годишниот Лио Вардакар вчера беше избран за нов претседател на Владејачката партија на Република Ирска “Фина Гејл„. Вардакар, како што пренесува Индепендент, ќе го наследи 66. годишниот Енди Кени.

Ова значи дека Ирска за прв пат ќе добие човек кој со 38. години ќе биде најмладиот премиер, и кој воедно себеси се декларира како хомосексуалец.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -