fbpx
35.8 C
Skopje

Меј ги посети ранетите при нападот во Лондон

АКТУЕЛНО

Британската премиерка Тереза Меј денеска посети дел од ранетите при синоќешниот терористички напад во Лондон.

Како што јавија британските медиуми, Меј ја пости болницата „Кингс Колеџ“, каде се хоспитализирани 14 од 48-те ранети лица при нападот.

Британската Национална здравствена служба претходно соопшти дека 21 од ранетите при нападот се наоѓаат во критична состојба. Од вкупниот број ранети, 36 се хоспитализирани во пет болници, додека 12 по укажаната медицинска помош во текот на денот се пуштени на домашно лекување.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -