fbpx
25.8 C
Skopje

Раул Гонзалес го објави пошикориот список за натпреварите против Украина и Чешка

АКТУЕЛНО

Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија Раул Гонзалес го објави поширокиот список од 28 ракометари на кои ќе смета за последните два квалификациски натпревари против Украина и Чешка за пласман на ЕП 2018 во Хрватска.

На списокот се имињата и на 8 ракометари на Металург.

Последните две средби од квалификациите за ЕП Хрватска 2018 ќе бидат клучни за конечната разврска во квалификациската група, во која сите четири репрезентации – Македонија, Чешка, Исланд и Украина, засега имаат ист број на бодови.

Натпреварот против Украина на гостински терен во Суми, Македонија ќе го одигра на 15 јуни 2017 (19:00 часот), додека последната средба од квалификациите против Чешка во ВИП Арена „Борис Трајковски“ во Скопје е закажана за 18 јуни (20:45 часот).

Список на повикани ракометари:

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -