fbpx
9.8 C
Skopje

(ВИДЕО) БЕСА: Итно да се процесираат монтираните случаи против Албанците, „Монструм” и „Сопот”

АКТУЕЛНО

„Една од главните столбови на една држава е правниот систем, додека Движењето БЕСА постојано го креваше својот глас во врска со неправдите кои се вршат на сметка на Албанците во Македонија. Но, дури и сега, по формирањето на новата влада, за жал има сигнали за двојни стандарди.

Кога го велиме ова, ги имаме во предвид затворениците во две многу чувствителни судски случаи, „Монструм” и
„Сопот”, кои исто така се предмет на истрага на Специјалното Јавно Обвинителство, бидејќи овие случаи се спомнуваат и во прислушувањата објавени разговори од страна на сегашниот премиер на Македонија, Зоран Заев“, рече портпаролката на БЕСА, Њомза Имери Исмаили.

https://www.youtube.com/watch?v=N2CCh1CqV-E

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -