fbpx
2.3 C
Skopje

Боки 13 до Коце: Срамота е да лапаш политички поени, остави ги момците кои гинеа на терен да прослават со својот народ!

АКТУЕЛНО

Популарниот Бојан Јовановски, познат како Боки 13 на својот ФБ профил пишува дека градоначалникот на Скопје Коце Трајановски, треба да ги остави македонските ракометари кои гинеа на теренот да си прослават заедно со својот народ кој вистински им се радува, без никакви скриени намери како неговите и сличните на него.

А Коце даде некој гол или како гол се рачуна пропаднатиот камион во очи прославата на Вардар на квалитетно направениот плоштад од истиот тој Коце што сега се кревелји во живо на МТВ качен во автобусот заедно со ракометарите кои се единствените заслужни за оваа победа и успех.

Коце, срамота е да лапаш политички поени и да се китиш со туѓи перја, остави ги момците кои гинеа на терен да го прослават огромниот успех со својот народ кој вистински им се радува без никакви скриени намери како што се твоите намери и намерите на слични како тебе,“ стои во ФБ статусот на Бојан Јовановски.

A Koce dade nekoj gol ili kako gol se racuna propadnatiot kamion u oci proslavata na Vardar na kvalitetno napraveniot…

Posted by Boki Jovanovski on Tuesday, June 6, 2017

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -