fbpx
8.8 C
Skopje

Чупиќ: Денес сум горд што сум Македонец!

АКТУЕЛНО

Легендарниот Иван Чупиќ во обраќањето на централната прослава на плоштадот Македонија во Скопје истакна дека е горд што е Македонец.

Имам да кажам две работи. Првата е дека мојот крал е Вуко Борозан. А втората… Дојдов во мала земја, но денес сум горд што сум Македонец, кратко посочи неверојатниот Иван Чупиќ кој во финалето на Лигата на шампионите го постигна последниот и најзначен гол за историска победа на Вардар

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -