fbpx
9.8 C
Skopje

(ВИДЕО) СРЕДЕ РУСИЈА: Фудбалер пие пиво за време на натпреварот!

АКТУЕЛНО

Еден од највлијателните руски сајтови Championat.com го објави интересниот момент од плејофот за Лига Европа меѓу Левски и Стара Загора, добиен од “сините“ по исполнување на пеналите.

https://www.youtube.com/watch?v=xmrUJJiy8hw

Во 29-та минута на натпреварот од трибните на „Герена“ долета лименка пиво, која Иван Бандаловски ја земе. Тој ја крена, отпи малку а потоа останатото го исплука, пишува во содржината на Championat.com

По повод ваквата реакција на фудбалерот на Левски следуваа низа од коментари на социјалните мрежи, меѓу кој и овој – „Ги предизвикуваме фановите да започнат да фрлаат бисквити по теренот“.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -