fbpx
8.8 C
Skopje

Кристофер Вреј е нов директор на ФБИ

АКТУЕЛНО

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска на Твитер напиша дека ќе го именува Кристофер Вреј за нов директор на Федералното истражно биро (ФБИ).

Ќе го именувам Кристофер А. Вреј за нов директор на ФБИ, човек со беспрекорна биографија. Наскоро ќе следуваат детали,“ напиша Трамп на социјалната мрежа.

Вреј беше помошник државен обвинител од 2003 до 2005 година, за време на претседателскиот мандат на Џорџ Буш помладиот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -