fbpx
6.8 C
Skopje

Јанакиески во СЈО: Бев на распит зошто сум ставил параф на некој договор

АКТУЕЛНО

Денеска продолжува политичката хајка врз ВМРО-ДПМНЕ. Повикан бев во СЈО заради тоа што сум ставил параф на некој договор, изјави поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески.

Денеска бев осомничен заради тоа што сум ставил параф на некој договор. Повикувам СЈО да почне да работи предмети за СДСМ за да докажат дека дека се независни во своето работење.

Екс министерот за транспорт и врски покрај изјавата, не сакаше да одговори на новинарските прашања.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -