fbpx
9.8 C
Skopje

Министерот Спасовски се сретна со претставници на УЕФА

АКТУЕЛНО

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одржа работна средба со Жељко Павлица и Франк Вијнвелд, претставниците на УЕФА кои се вклучени во организацијата на претстојниот Супер куп на УЕФА, што треба да се одигра на 8 август во Скопје меѓу екипите на Реал Мадрид и Манчестер јунајтед, соопшти МВР.

Министерот Спасовски на претставниците на УЕФА им соопштич дека сите расположливи капацитети на МВР ќе бидат ставени на располагање за успешна организација на овој настан. Претставниците на УЕФА го потенцирале огромното значење на МВР за организација на овој натпревар.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -