fbpx
9.8 C
Skopje

Интер подготвува трансферна бомба

АКТУЕЛНО

Дефанзивецот на Пари Сен Жермен Тиаго Силва е една од главните желби на италијанскиот фудбалски тим Интер, пишува Гадзета дело спорт“.

32. годишниот бразилец има договор со ПСЖ до 2020 година, но можно е Интер да испратат понуда, ако не успеат да го привлечат Антонио Родригер од Рома, кој е приоритет број 1 во летната селекција на тимот.

Во текот на изминатата недела Тиаго Силва изигра 40 натпревари за ПСЖ со 6 гола и 2 асистенции.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -