3.8 C
Skopje
Sunday, December 3, 2023

Изминатата година беше кобна за некои холивудски бракови: Eве кој најмногу шокираше

Изминатата година беше кобна за монгу селебрити бракови, скоро и да не помина некој месец без да не шокира некој нов развод, а се раскинаа бракови за кој се сметаше дека ќе бидат вечни.

Се распаднаа и неколку новопечени врски (како Тејлор Свифт и Келвин Харис па потоа Тејлор Свифт и Том Хиделстон), а и некој долгогодишни кој се сметаа за вечни ( Ријана и Дрејк, Наоми Ватс и Лиев Шрајбер).

Сепак најмонгу внимателност привлекоа разводите на браковите кој беа најчесто драматични, полни со оптужби, тешки зборови и спомнуванио огромни цифри.

Во прдолжение ви ги презентираме топ 5 разводи во 2016-та година.

5. Николас Кејџ и Алис Ким

Николас Кејџ се разведе од својата сопруга во јуни. Тие во брак беа 12 години и заедно имаат десетгодишен син.

4.Кејт Бекинсел и Лен Висман

Во септември режисерот поднесе брање за развод од глумицата Кејт Бекинсел после 12 години брак тие и пред разводот веќе некоа време живееја одвоено.

3. Тоби Мегвајер и Џенифер Мејер

,,Спајдерменот” Тоби во септември најави дека после девет години брак и тринаесет години врска дојде крајот на нивната љубов. Со сопругата Џенифер Мејер имаат две деца.

2. Џони Деп и Амбер Херд

Нивниот Брак траеше само 15 месеци, а од разводот Амбер Херд доби  10 милиони долари

1. Бред Пит и Анџелина Џоли

Дефинитивно најшокантна вест беше разводот на холивудскиот пар Бред Пит и Анџелина Џоли. Во брак беа  од 2014та година а претходно во врска десет години.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -