3.8 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

ФОТО: Додека студот коси, во Истанбул вака се грижат за животните скитници

Зимата деновиве ширум Европа го покажа вистинското лице со ниските температури и обилните врнежи од снег, а за жал лошото време зеде низа човечки како и животи на животни.

Интересна слики ни стигнува од најголемиот турски град Истанбул каде што жителите со големо срце им помагаат на животните скитници.

Жителите им прават импровизирани преноќевалишта кои колку толку ги штитата кучињата и мачињата од студот. Потег за апсолутен РЕСПЕКТ!

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -