fbpx
-4.2 C
Skopje

Роналдо нема да плати ниту евро, ќе ја докажува невиноста на суд

АКТУЕЛНО

Големата ѕвезда на Реал Мадрид Кристијано Роналдо откажа да ги плати 14, 7 милиони евра заради кој беше обвинен за затскривање на даноци.

Компанијата, која го претставува фудбалерот, ја потврди информацијата преку агенцијата, а желбата на португалецот не е да направи скандал, туку да ја докаже својата невиност.

Како што е извесно, по рано во текот на денот имаше друга информацијата, која гласеше, дека тој решил да ја покрие целосната сума и да не создава главоболки.

Самиот Роналдо е убеден, дека во случајот има грешка и е апсолутно невин. Тој целосно им верува на своите адвокати, кои ќе имаат за цел да докажат дека тој е невин и да му го избришат обвинението поврзано со неговото име.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -