15.8 C
Skopje
Saturday, May 18, 2024
spot_img

ВИДЕО: Жестока тепачка на женски кошаркарски меч!

Сведоци сме на немили сцени од спортските терени во кои има насилство и меѓусебна пресметка на спортистите, но во машка конкуренција.

Но ова што во продолжение ќе го видите ќе ве остави без зборови. Инцидентот се случил на женски кошаркарски меч помеѓе колеџ екипите на  УНЛВ и Јута во САД.

Инцидентот го започнале со меѓусебен бокс меч кошаркарите Кети Пауел и Антонија Робинсон за да подоцна им се приклучат соиграчките и настане општа тепачка.

Во смирување на страстите интервенираа стручните штабови на двете екипи, а билансот од инцидентот е осум исклучени кошаркари, по четири од обете екипи.

 

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави