fbpx
-4.2 C
Skopje

Роналдињо кон Зидан: Ти си еден од најголемите, за мене беше чест!

АКТУЕЛНО

Бразилецот и еден од најдобрите фудбалери во историјата на фудбалот го поздрави тренерот на Реал Мадрид за неговиот 45. роденден.

Тренерот на Реал Мадрид доби стотици поздрави за својот роденден во петок, но еден од од нив беше специјален, зошто дојде од голем фудбалер.

Станува збор за легендата на Барселона Роналдињо, кој имал куп натпревари против французинот во Ел Класико но и со националните тимови.

Среќен роденден, пријателу! Ти си еден од оние, со кои сум имал особено задоволство да играм. Понекогаш губев, друг пат победував, но секогаш бев среќен што играв покрај еден од најдобрите фудбалери на сите времиња. Поздрави и за твојата тренерска кариера. Ти си голем шампион, кој умее да води цел тим, напиша Роналдињо.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -