fbpx
2.3 C
Skopje

ГОЛЕМИОТ РОНАЛДО Сметаше дека не е играч на натпреварот, еве што направи кога ја доби наградата

АКТУЕЛНО

Португалија во натпреварот од последното коло од групната фаза на Купот на конфедарација го победи со 4:0 Нов Зеланд.

Првиот гол на натреварот го постигна Кристијано Роналдо, а најдобриот фудбалер на светот доби награда за најдобар играч на натпреварот.

Меѓутоа, Роналдо уште еднаш ја покажа својата големина надвор од тревникот… Со оглед на тоа дека на истиот натпревар блескаше Бернардо Силва, стрелец на вториот гол и нов член на Манчестер Сити, Роналдо неговата награда му ја препушти нему.

Бернардо му се заблагодари на Роналдо преку социјалната мрежа Инстаграм. Објави фотографија со наградата и Роналдо и напиша: „Благодарам Роналдо!“

https://www.instagram.com/explore/locations/213174824/saint-petersburg-russia/

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -