30.8 C
Skopje
Saturday, June 15, 2024

ФОТО: Екс-кандидат за градоначалник на Битола се соблече на -20, и направи вистинска лудост

Периодов Македонија е зафатена од екстремно ниски температури пропратени со обилни количини од снег, но тоа не му пречеше на битолчанецот Зоран Лазаровски – Паљо да се соблече и на -20.

Станува збор за еден од најпознатите битолчани, боди-билдер кој во јавноста стана познат по кандидатурата за градоначалник на Битола на локалните избори во 2013 година.

Мора да се признае дека Паљо изгледа одлично ако се земе предвид дека е на 50 годишна возраст.

поврзани објави

Последни објави