fbpx
2.3 C
Skopje

Дарко Каевски е нов директор на Агенција за млади и спорт

АКТУЕЛНО

Владата на денешната седница го разреши Марјан Спасески од позицијата директор на Агенција за млади и спорт и на негово место го именуваше Дарко Каевски.

Дарко Каевски е потпретседател на СДММ и активен учесник на протестите на Шарена револуција.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -