fbpx
2.3 C
Skopje

Трамп ја прифати поканата на Макрон да присуствува на одбележувањето на Денот на падот на Бастиља

АКТУЕЛНО

Американскиот претседател Доналд Трамп ја прифати поканата на францускиот претседател Емануал Макрон да присуствва на одбележувањето на Денот на падот на Бастиља, на 14 јули, соопшти денеска Белата куќа.

Кабинетот на Макрон вчера соопшти дека Трамп е поканет да присуствува на две прослави следниот месец во Франција – Денот на падот на Бастиља и на одбележување на 100 години од вклучувањето на американската војска во Првата светска војна.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -