fbpx
2.3 C
Skopje

„Последнио вагон“ – новата трака на Јама 46 (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Новоформираната рап група од Македонска Каменица, Јама 46, пред само еден ја промовираше својата втора трака, насловена „Последнио вагон“.

Станува збор за трака со социјална тематика, репрезент на градот од истокот и лични необоени ставови за општеството.

Во прилог ви ја претставуваме нивната нова трака. Уживајте!

https://www.youtube.com/watch?v=G1UkZ13yJfc

Нивната прва трака „Поткоп“ излезе пред пет месеци, и привлече доста позитивни коментари од страна на обожователите на овој вид на музика. Ви предлагаме да ја преслушате доколку сеуште го немате сторено тоа.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -