fbpx
2.8 C
Skopje

Петар Колев: Идеите на МБП денеска се државна политика на владите на Македонија и Бугарија

АКТУЕЛНО

Претседателот на Здружението за Македонско-Бугарско пријателство беше гостин во емисијата „Што мисли народот“ на штипската локална телевизија ТВ Стар. На видеото можете да ја проследите целата емисија:

https://www.youtube.com/watch?v=n65XoXmewZk

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -