fbpx
36.8 C
Skopje

Тасевски: Нема да има притвори за Груевски и Мијалков

АКТУЕЛНО

Што мислите, ќе има притвори за Груевски, Мијалков, Јанкуловска, Божиновски и Миленце?Турам сто бит-евра дека нема. Ќе им одредат други, полесни мерки. Ако ги притворат само помалите курлиња, тогаш ризикуваат некој од нив да пропее од бес и да ги предаде поголемите. Затоа корумпираните судии сваровски, ќе најдат соломонско решение. Ќе им задржат по еден пасош, а другите пет ќе им ги остават, меѓу кои и бугарскиот, за да избегаат. Сценарио Кочан. Затоа сите на крек… На штрек де.

ФЕЈСБУК СТАТУС НА АКТЕРОТ САШО ТАСЕВСКИ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -