37.8 C
Skopje
Sunday, July 14, 2024

ФОТО: Објавени први фотографии од шоферот убиец во Ерусалим

Израелското министерство за внатрешни работи утрово соопшти дека уапсени се 9 лица, осомничени за соучесници во масакрот со камион во Еурсалим.

Притоа откриен е и идентитетот на шоферот и овјавени се првите слики од него, а станува збор за 28-годишниот Фадил Кунбар.

Убиецот на 4 лица, според премиерот на Израел, Бењамин Нетањаху убиецот бил симпатизер на терористичката група ИСИС.

поврзани објави

Последни објави