10.8 C
Skopje
Friday, April 19, 2024
Платено политичко рекламирање

Општа тепачка на пазарот во Пробиштип

Традицоналната манифестација која се одржува во Пробиштип кај градскиот пазар под имеот „Леговец ленд Винтерленд 2017“, завршила со немил настан и општа тепкачка.

До нарушувањето на Јавниот ред и мир во 02. 30 часот дошло на тој начин што о по вербална расправија дошло до тепачка помеѓу повеќе лица.

Од едната страна биле лицата со иницијали Н.М. (27) и М.П. (24), додека В.З. (39), Е.З. (31) и Д.П. (33), од друга страна, инаку сите од Пробиштип. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img

Последни објави