fbpx
-4.2 C
Skopje

ФФМ подготви промо видео за Супер купот

АКТУЕЛНО

Фудбалската федерација на Македонија подготви промо видео во кое ги прикажува убавините на македонската метропола во пресрет на финалето од Супер купот на УЕФА на кој силите ќе ги одмерат Реал Мадрид освојувачот на Лига на шампиони и Манчестер Јунајтед победникот на Лига Европа.

Супер купот ќе се одигра на 8 август во Скопје на националната „Телеком Арена“ со што фановите очекуваат мега фудбалски спектакл со голем број на ѕвезди меѓу кои и најдобриот фудбалер на светот Кристијано Роналдо.

Градежните активности околу стадионот како и сите откриени недостатоци од УЕФА треба навремено да се отстранат за да нема никакви пречки за одигрување на натпреварот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -