fbpx
5.8 C
Skopje

ПСЖ го турка Донарума кон Реал

АКТУЕЛНО

Парис Сен Жермен го турка Џанлуиџи Донарума кон Реал Мадрид. Според „Дон Бало“ францускиот тим понудил одлична понуда од 44. милиони евра за Кеилор Навас.

Така „Кралевите“ треба да пронајдат заменик на голамнот, а 18. годишниот голман од Милан е голем фаворит за таквата позиција. Донарума ќе биде слободен агент од следното лето, додека сега може да биде продаден за околу 20 милиони евра.

Друга алтернатива е Давид де Геа од Манчестер Јунајтед.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -