10.8 C
Skopje
Saturday, April 20, 2024
Платено политичко рекламирање

Вооружен грабеж на спортска обложувалница „Златна Копачка“ во Скопје

Во текот на вчерашниот ден во главниот град на нашата држава, Скопје на улица „Лазо Трповски“ е извршен вооружен грабеж на спортската обложувалница „Златна Копачка“.

Според информациите од МВР, две непознати лица маскирани со шалови на главите, едниот вооружен со пиштол, а другиот со автоматска пушка влегле во објектот каде извршиле грабеж во кој одзеле засега неутврденасум на пари и го напуштиле местото на настанот.

Надлежните информираат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите како и целосно расчистување на случајот.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img

Последни објави