fbpx
-4.2 C
Skopje

МАСАКР ВО ЗАТВОР: Убиени 28 затвореници!

АКТУЕЛНО

Масакр во затвор во Мексико. Најмалку 28 затвореници се убиени во брутална пресметка на банди во затворот во Акапулко.

Ривалски банди се пресметале во делот на затворот со максимално обезбедување, а покрај загинатите повредени се уште три лица. Полицијата информира дека во затворот имало буквално масакр, а дел од жртвите се обезглавени.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -