fbpx
0.8 C
Skopje

„Билд“: Нападнати чувари пред хотелот во кој престојува Путин

АКТУЕЛНО

Непознати мажи ги нападнале чуварите пред хотелот во кој е сместен рускиот претседател Владимир Путин, за време на одржување на самитот Г-20 во Хамбург, објави германскиот весник „Билд“.

Според весникот, Путин престојува во хотелот „Парк Хајат“ во Хамбург, но во моментот на нападот се наоѓал во Конгресниот центар каде што се одржува самитот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -