fbpx
6.8 C
Skopje

ВИДЕО: Италијанскиот коментатор полуде после голот на Карлос Бака

АКТУЕЛНО

Тимот на Милан, синоќа се намачи да дојде до победа против една од најслабите одбрани во италијанската Серија А, а единствениот погодок беше дело на Карлос Бака во 88. минута.

Голот на колумбиецот донесе нови три бода за Росонерите, а еден од најпознатите италијански коментатори и симпатизери на Милан, Тацијано Крудели, буквално полуде после погодокот.

https://youtu.be/ehRQD9xctqs

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -