Mon. Oct 2nd, 2023

Тимот на Милан, синоќа се намачи да дојде до победа против една од најслабите одбрани во италијанската Серија А, а единствениот погодок беше дело на Карлос Бака во 88. минута.

Голот на колумбиецот донесе нови три бода за Росонерите, а еден од најпознатите италијански коментатори и симпатизери на Милан, Тацијано Крудели, буквално полуде после погодокот.

https://youtu.be/ehRQD9xctqs

By D.S

Leave a Reply

Your email address will not be published.